Анонси, Оголошення

Чого очікувати Кам’янцю у 2016 році

Автор: Zlom, 27 Січ 2016
Коментування вимкнуто

Не забувайте повідомляти про прийняття працівника на роботу

Автор: Veronika, 20 Жов 2015

Кам’янець-Подільська ОДПІ  повідомляє, що  Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (за версією чинною на дату подання повідомлення), яке розповсюджується на безоплатній основі, зокрема розміщено в розділі «Платникам податків про електронну звітність» офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби України.

В даному програмному забезпеченні платникам податків надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу,  накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.

Нагадаємо, що фізичні та юридичні особи можуть отримати безкоштовні ключі електронного цифрового підпису, звернувшись до Акредитованого центру сертифікації ключів  Кам’янець-Подільської ОДПІ за адресою: м. Кам’янець-Подільський, вул. Огієнка, 74, каб.116.

.

                                                                                      Сектор комунікацій Кам’янець-Подільської ОДПІ

 

 

Коментування вимкнуто

Загальноосвітні навчальні заклади – звільняються від сплати податку на майно

Автор: Veronika, 20 Жов 2015

Кам’янець-Подільська ОДПІ  повідомляє, що  відповідно до пп. ”ї” пп. 266.2.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з 1 вересня  2015 року будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форм власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, не є об’єктом оподаткування податком на майно.

Також, звільняються від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади  - культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (пп. 282.1.4 ПКУ).

Відповідні зміни внесено Законом України від 17.07.2015 р. №654-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності ”.

                                                                                        Сектор комунікацій Кам’янець-Подільської ОДПІ

Коментування вимкнуто

Граничний показник вартості основних засобів

Автор: Veronika, 20 Жов 2015

Кам’янець-Подільська ОДПІ інформує суб’єктів господарювання, щодо граничного показника вартості основних засобів.

Законом України від 17 липня 2015 року № 655 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків»  змінено граничну вартість матеріальних активів, які можуть бути віднесені до основних засобів при здійсненні податкового обліку.

Так, з 1 вересня 2015 року вартісний критерій для віднесення матеріальних активів до основних засобів збільшено з 2500 гривень до 6000 гривень.

Нагадуємо, що основні засоби – це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів).

Такі основні засоби призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, та вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом і очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

                                                                                  Сектор комунікацій Кам’янець-Подільської ОДПІ

Коментування вимкнуто

Особливості надання пільги по оподаткуванню доходу від продажу громадянами сільгосппродукції

Автор: Veronika, 29 Тра 2015

Фахівці податкової інспекції звертають увагу громадян на основні аспекти оподаткування сільгосппродукції, а саме:

підпунктом 165.1.24 пунктом 165.1. статті 165 Податкового кодексу України передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України:

під час продажу своєї сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію Довідки за формою №3ДФ про наявність у нього земельних ділянок. Така довідка є підставою для того, аби не включати до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції;

Довідку за формою №3ДФ про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видають сільська, селищна або міська ради за місцем податкової адреси платника упродовж п’яти робочих днів із дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки,як встановлено п.2 Порядку №32. Реквізити, які повинні міститися у Довідці за формою №3ДФ, наведено у п.3 цього Порядку, і серед них, зокрема, – вид цільового призначення земельної ділянки та розмір земельної ділянки у гектарах.

Звертаємо увагу, що довідка за формою №3ДФ видається строком на п’ять років. Оригінал довідки повинен зберігатися у власник сільгосппродукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.

Якщо продавець сільгосппродукції не подав копії Довідки, або термін її дії прострочено чи вона не містить усіх реквізитів, то підприємство – покупець при виплаті доходів за сільськогосподарську продукцію повинно утримати у джерела виплати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15% або 20%.

Коментування вимкнуто

Перевищення обсягу доходу платниками єдиного податку

Автор: Veronika, 29 Тра 2015

Кам’янець-Подільська ОДПІ, нагадує платникам єдиного податку щодо особливостей перевищення обсягу доходу.

Отже, у разі перевищення обсягу доходу у календарному кварталі у розмірі 300 тис.грн., платник єдиного податку І – групи з наступного кварталу зобов’язаний за заявою перейти на застосування ставки єдиного податку ІІ групи (до 20% мінімальної заробітної плати) або ІІІ групи (2%,4% від доходу), або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування та перейти на загальну систему оподаткування.

Платник єдиного податку ІІ – групи у разі перевищення у податковому (звітному) періоді обсягу доходу в розмірі 1,5 млн.грн., в наступному звітному кварталі зобов’язаний перейти за заявою на застосування ставки єдиного податку ІІІ групи (2%,4% від доходу) або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування та перейти на загальну систему оподаткува��ня.

Що стосується платників єдиного податку ІІІ групи, у разі перевищення у податковому (звітному) періоді обсягу доходу в розмірі 20 млн.грн., зобов’язані перейти на загальну систему оподаткування також не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом у якому допущено таке перевищення.

Зауважимо, що всі вище зазначені платники податку до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку в розмірі 15%.

Коментування вимкнуто

Розмір та ставки нарахування єдиного соціального внеску у 2015 році

Автор: Veronika, 29 Тра 2015

Кам’янець-Подільської ОДПІ, нагадує суб’єктам господарювання щодо розмірів та ставок єдиного соціального внеску у 2015 році.

А саме, кожен роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок за найманого працівника від нарахованої суми заробітної плати в таких розмірах:

- на суму нарахованої зарплати за видами виплат від 36,76% до 49,7% залежно від класу професійного ризику, а за інвалідів – 8,41%;

- на суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно – правовим договором – 34,7%;

- на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності/допомоги по вагітності та пологах – 33,2%.

Одночасно, роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок за найманого працівника від утриманої суми заробітної плати, а саме:

від суми народної зарплати за видами виплат 3,6; 6,1%;

від суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно- правовими договорами -2,6%;

від суми допомоги по тимчасовій непрацездатності/допомоги по вагітності та пологах -2%.

Максимальний розмір доходів, на який нараховується єдиний соціальний внесок у 2015 році складає 20 тисяч 706 гривень, а мінімальний розмір доходів, на який нараховується ЄСВ складає 1 тисячу 218 грн.

Коментування вимкнуто

Відображення сум з військового збору у Податковому розрахунку

Автор: Veronika, 15 Жов 2014

Кам’янець-Подільська ОДПІ інформує суб’єктів господарювання про відображення у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) сум з військового збору.

Нагадаємо, що Законом України від 31 липня 2014 року №1621-VII «Принесення . змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» з 03.08.2014 запроваджено військовий збір.

Особи, які згідно із Податковим кодексом України мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування ( п.п. «б» п. 176.2. ст. 176 Кодексу).

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено та направлено до Міністерства фінансів України проект форми Податкового розрахунку (форма № 1ДФ), який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір за звітний період, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору. Читати повністю…

Коментування вимкнуто

Особливості надання в оренду нерухомого майна фізичними особами-підприємцями

Автор: Veronika, 15 Жов 2014

Кам’янець-Подільська ОДПІ нагадує фізичним особам – платникам єдиного податку, що при здачі в оренду житлової нерухомості необхідно враховувати наступне:

якщо платник єдиного податку здійс��ює здавання в оренду власного нерухомого майна, то в графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються усі адреси розташування нерухомого майна, яке буде здаватися в оренду;

якщо платник єдиного податку володіє житловою нерухомістю площа якої перевищує 100 кв.м., то він може здавати частину нерухомості в оренду ( до 100 кв.метрів), за умови якщо решта житлового приміщення не перебуває в оренді;

платник єдиного податку другої групи, який обрав господарської діяльності «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» не має права надавати в оренду, зокрема, житлову нерухомість юридичній особі як фізична особа. Читати повністю…

Коментування вимкнуто

Доступ до публічної інформації – право кожного

Автор: Veronika, 15 Жов 2014

Відповідно до норм Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Кам’янець-Подільські податківці усвідомлюють, що на часі – необхідність нагального контролю надходження запитів від громадян.

Розроблені заходи для оперативного та необхідного отримання публічної інформації громадянами та суб’єктами підприємницької діяльності:

- затверджені форми запитів на інформацію – від фізичних та юридичних осіб, від об’єднань громадян без статусу юридичної особи (в письмовому вигляді та шляхом електронного запиту), а також форма запиту на інформацію від запитувача за телефоном. Читати повністю…

Коментування вимкнуто
Сторінка 1 із 2012345...1020...Остання »
Rambler's Top100