Чого боялася Польща перед вступом в ЄС? Спільні українсько-польські міфи

Автор: Veronika, 25 Лис 2014

o-00007266-a-00001282Здається, Україні остаточно визначилися – ми йдемо до Європи. Так само у свій час зробила і Польща, але відмінність у тому, що у Польщі одразу почали діяти і змінили своє життя, а в Україні досі говорять на цю тему.

buy xanax without prescription

Про те, чого поляки боялися перед вступом  в ЄС і як боролися з міфами розповідає Міхал Кацевич – політичний оглядач газети «Newsweek Polska».

valium online no prescription

Розмова відбулася під час семінару на тему «Як цікаво писати про ЄС», який проводився в рамках проекту «Ширша інтеграція: ви формуєте майбутнє», організованого Інститут світової політики.

xanax online without prescription

 

buy klonopin online no prescription

Для довідки: Міхал Кацевич – польський журналіст, який пише про Україну, Росію. Нещодавно випустив книгу про Україну. Їздив на Майдан, тепер пише про АТО на Сході.

buy valium online no prescription

 

xanax online without prescription

- Шляхи Польщі та України до Європи схожі?

buy valium online no prescription

Ні. Колосальна різниця між Україною та Польщею у тому, що у Польщі з самого початку визначилися зі своїм вибором, навіть комуністи були за євроінтеграцію. Таких проблем із вибором, як в Україні в нас не було. В Україні є досі політичні сили, які виступають проти євроінтеграції. Це роз’єднує Україну, а ми навпаки об’єдналися.

buy tramadol online without prescription

- Чого боялися поляки перед вступом в ЄС?

buy tramadol without prescription

На початку цього шляху в Польщі відчувалося посилення ентузіазму. Це було щось схоже з тим, що відбувалося у вас на Майдані. Багато людей вірили, що на Заході їх чекає суцільне добро. А потім почали з’являтися різні суспільні міфи, люди боялися зміни. У вас зараз є схожі міфи.

xanax online no prescription

- Які це міфи?

buy xanax without prescription

МІФ ПЕРШИЙ. «ПРИЙДУТЬ НІМЦІ Й ЗА КОПІЙКИ СКУПЛЯТЬ НАШУ ЗЕМЛЮ»

ambien online without prescription

Поляки дуже прив’язані до своєї землі. У Польщі не було колективізації, тому фермери з діда-прадіда цінують свою землю і не готові її віддавати. Тому було посіяно міф про те, що після приєднання до ЄС багатші німці прийдуть і за копійки скуплять польську землю, яка буде дешевшою. У той час в Польщі доволі серйозно протестували фермери, які перекривали дороги, висипали з вагонів зерно на колії тощо. З їхніх протестів народилася нова партія – Самооборона, яка мала доволі серйозні рейтинги.

РОЗВІНЧАННЯ МІФУ – міф розвіявся сам собою, коли виявилося, що ніхто не хоче купувати цю землю. Більше того, сталося так, що зараз поляки масово скуповують землю в Німеччині, особливо в околицях Берліну.

 

МІФ ДРУГИЙ. «ЗАХІД ЗАВАЛИТЬ НАС ДЕШЕВИМИ ПРОДУКТАМИ, СЕЛЯНИ БУДУТЬ СТРАЖДАТИ»

Цей міф народився з першого. Фермери боялися не лише втратити землю, а й того, що їм в ЄС буде гірше, адже вони не зможуть конкурувати з італійськими та польськими селянами, які отримують державні дотації.

 

РОЗВІНЧАННЯ МІФУ. Зараз цей міф подолано. Польське село отримало дуже серйозний поштовх для свого розвитку. І якщо порівняти село теперішнє і 10 років назад, то різниця просто колосальна. Фермери отримують гроші на розвиток. І розумні фермери правильно інвестували ці гроші, у техніку, обладнання. Були такі, що використали дотації для придбання великих приватних будинків чи авто. Вони програли. Зараз великі фермери дуже підтримують ЄС, а малі й досі мають певні страхи. Польське суспільство дуже подорослішало. Дотації та інвестиції дозволили вийти польському селу на новий рівень.

 

МІФ ТРЕТІЙ «В ЄВРОПІ ВСЕ ДУЖЕ ПОДОРОЖЧАЄ»

Люди боялися, що після вступу в ЄС, ціни дуже виростуть і вони не зможуть купувати навіть найнеобхіднішого.

РОЗВІНЧАННЯ МІФУ. Це виявилося не так. Дещо справді подорожчало, але одночасно виросли і зарплати, тому люди не відчули проблем. Хоча спочатку було дуже важко, але після вдалих реформ ситуація покращилася. Зараз у Польщі відкрито багато заводів, зокрема, майже вся побутова техніка збирається саме в Польщі.

 

МІФ ЧЕТВЕРТИЙ «ЗАХІД МОРАЛЬНО ЗАГНИВАЄ»

Міф, який з’явився нещодавно. Це скоріше проблема, ніж міф, але вона існує. Поляки хочуть об’єднуватися навколо своїх цінностей, християнства. Говорять, що Європа морально занепадає, про геїв, педофілів тощо. В Україні є ті ж страхи. Такі ж проблеми і в Угорщині та інших країнах. На минулих виборах партії, які виступають за вихід з ЄС набрали 6-7%, а подеколи і 10% голосів. Ці настрої та певний скепсис  поширені серед молоді 18-24 років. Але здебільшого це молоді люди, які не мають освіти, і ніде не працюють.

 

ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ. Поряд з цими настроями у Польщі спостерігається тенденція до того, що католицька  церква втрачає свої позиції. Багато людей продовжують називати себе віруючими, але не ходять у церкву. Полякам не подобається, що церква багато втручається в державну політику. Також не подобається надмірна консервативність католицької церкви. Існує певний конфлікт між Папою, який прагне реформ, та деякими польськими єпископами. Хоча поляки і прагнуть об’єднуватися навколо своєї ідентичності, але про вихід з ЄС не йдеться.

 

- Як у вас проводилися реформи?

- Польщі пощастило, що ми за 10 років пройшли цей шлях. Швидко були прийняті відповідні закони та проведені реформи. Добре, що в Польщі за цю справу взялися дуже розумні люди, які зуміли зробити все правильно. Але варто відзначити, що ці люди були дуже добрими чиновниками, але політичної кар’єри більшість з них такі не змогли зробити політичної кар’єри. Зараз на їх місце прийшли нові молоді політики.

- Дякую за розмову.

 

P.S.  MISTER «NO». До речі, треба сказати позитивне і про наших політиків та чиновників, які ведуть переговори, адже ми звикли лише їх критикувати. У нас є справді дуже сильні дипломати. Діалог про підписання угоди з ЄС триває вже п’ять років. Експерти зазначають, що українці дуже принципово відстоюють всі свої позиції. Через це в Європі Україну називають MISTER «NO», у той час як Молдова MISTER «YES», яка на все погоджувалася.

Фото Інститут світової політики.

Вероніка Денисюк «ВЖЕ інфо»

 

 

 

Опубліковано в: Політика,Суспільство
Відгуків немає

« Коментарі

Коментарі поки-що відсутні.

Нажаль, коментарі закриті.

Rambler's Top100