18 жовтня – День боротьби з торгівлею людей. Як запобігти цьому явищу?

Автор: Veronika, 16 Жов 2010

У свідомості більшості людей рабство та торгівля людьми є виключно пережитком далекого минулого, про яке доводиться згадувати лише з підручників історії. Проте це не так, згідно з офіційними даними, 12 млн. людей по всьому світі зараз перебувають в рабстві – сексуальному, або ж важко працюють на експлуататорів.
31 серпня цього року на засіданні генеральної Асамблеї ООН офіційно оголошено про початок здійснення глобального плану дій ООН по боротьбі з торгівлею людьми.

Євросоюз та рада Європи вже зараз розпочали роботу по попередженню цього ганебного явища, особливо серед дітей.
14 жовтня у Кам’янці-Подільському відбувся семінар, учасниками якого стали понад 50 вчителів-методистів зі всієї України, які приїхали, щоб обмінятися досвідом по проведенню уроків з питань попередження торгівлі людьми, кіберзлочинності та інших форм насильства. Захід організовано Міністерством освіти і науки України у співпраці з проектом Ради Європи «Зміцнення і утвердження прав жінок і дітей в Україні». Проект фінансується спільно Європейським союзом та радою Європи.
За даними МВС України, у 2009 році було зареєстровано 332 випадки продажу людей у рабство. А за останні 18 років жертвами торгівлі людьми стали 100 тисяч українців. Україні вважається джерелом, транзитним пунктом та в меншій мірі – країною призначення для чоловіків, жінок та дітей, яких незаконно перевозять з метою продажу задля сексуальної експлуатації та примусової праці.
Кам’янець-Подільський як місто проведення семінару обраний не випадково, адже воно є містом освітян та студентів. Третина населення – молодь, тому ці питання є вкрай актуальними. Загалом у рамках проекту, який реалізується з вересня 2008 року, охоплено понад 400 учасників та майже 800 фахівців у царині дитячого виховання.
Учасниками семінару стали Данута Вішнєвська-Казалс – керівник підрозділу з торгівлі людьми та сексуальної експлуатації, Генеральний директорат з прав людини та юридичних питань Ради Європи, Алла Середницька – начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України, Дорота Пудзяновська – координатор-юрист, Департамент міжнародних зв’язків, Хельсінська фундація з прав людини та інші.

Опубліковано в: Суспільство
Відгуків немає

« Коментарі

Коментарі поки-що відсутні.

Нажаль, коментарі закриті.

Rambler's Top100