Більше половини громадян України спілкуються в побуті українською мовою

Автор: Evgenia, 22 Сер 2011

53,3% громадян України спілкуються в побуті українською мовою, в той час як російською спілкуються 44,5%. Такі дані були отримані Центром Разумкова внаслідок проведеного з 10 по 17 серпня опитування громадської думки.
Як зазначив на прес-конференції голова соціологічної служби центру Андрій Биченко, за останні 11 років в Україні розширилося вживання української мови як в сферах народного господарства, так і на побутовому рівні. З його слів, з 2004 року спостерігається тенденція збільшення кількості громадян, які переходять в побуті на державну мову, передає Інтерфакс-Україна.
Водночас соціолог зазначив, що існують серйозні регіональні відмінності в цьому питанні. У центральних і західних областях переважає українська мова, а в східних і південних – російська. У Києві показники приблизно однакові, однак трохи більше людей вдома спілкуються російською мовою. Крім того, цікавими є дані по Дніпропетровській області, де кількість громадян, які розмовляють українською та російською, приблизно однакова: в Дніпропетровську і великих містах переважно говорять російською, а в селах і невеликих містах – українською.
Биченко не вважає, що в Україні якимось насильницьким чином впроваджується українська мова. “Незважаючи на те, що кількість тих, хто розмовляє українською мовою, зростає, кількість тих, хто вважає його рідною мовою, все рівно менша в порівнянні з цією цифрою”, – сказав він. За даними соцопитування, таких громадян в Україні 62%.
Соціолог також звернув увагу на те, що кількість тих, хто розмовляє українською в громадських місцях, менше, ніж в побуті, і становить 49,2%, а російською – 48,7%.
Експерт пояснює це тим, що в громадських місцях і в транспорті на громадян України може виявлятися певний підсвідомий тиск, а також це певна данина традиції, коли україномовна людина на вулиці спілкується російською мовою.
Крім цього, згідно з даними опитування, 31,8% громадян України пишаються українською мовою. 56,6% громадян України вважають, що кожний громадянин України повинен обов’язково знати українську мову, 38,2% так не вважають.
У свою чергу, директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко зазначив, що за 20 років незалежності з українською мовою і в українській мові не сталося жодних радикальних змін.
З його слів, за ці роки розширилося поле функціонування української мови, присутність в тих сферах, де вона раніше не використовувалася, розширився словниковий запас і термінологія.
Гриценко звернув увагу на те, що збільшилася кількість доступних текстів на українській мові, в тому числі письменників і поетів “розстріляного відродження” (визначення літератури і мистецтва покоління 20-х – початку 30-х рр. XX століття в Україні, учасники якого створили високохудожні твори в літературі, живописі, музиці, театрі, і які було знищено в ході сталінських репресій), літератури української діаспори.
Експерт наголосив, що за роки незалежності вже виросло значне україномовне покоління, і жодна політична кон’юнктура не зможе нівелювати статус української мови як державної та одного з чинників державної розбудови в Україні.

buy xanax without prescription

ЛIГАБiзнесIнформ
Інформаційне агентство
www.liga.net

valium online no prescriptionxanax online without prescription buy klonopin online no prescription buy valium online no prescription xanax online without prescription buy valium online no prescription buy tramadol online without prescription buy tramadol without prescription xanax online no prescription buy xanax without prescription ambien online without prescription
Відгуків немає

« Коментарі

Коментарі поки-що відсутні.

Нажаль, коментарі закриті.

Rambler's Top100