Цими вихідними, 6-7 лютого, до Хмельницького з пастирським візитом завітає Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). Відбудеться офіційне проголошення відновлення Кам’янець-Подільської єпархії.
Свята Літургія запланована на неділю, 7 лютого. Розпочнеться о 12:00 у Катедральному храмі Різдва Святої Богородиці (вул. Зарічанська 10/3). На історичну та релігійну подію Поділля запрошені представники інших конфесій та влади, запрошуються також прихожани, повідомляє
Кам’янець-Подільська єпархія внаслідок багатьох історичних обставин неодноразово переживала гоніння. На сьогодні у Хмельницькому спостерігається найбільший вир релігійного життя. Саме тому він і стане осередком Єпахіального єпископа Кам’янець-Подільської єпархії.
«Істинна церква завжди є гонимою. Інакше вона б не буде церквою Хрестовою. Це такий своєрідний сертифікат автентичності, істинності», – каже отець Віталій Козак.
Розвиток Церви на Хмельниччині відбувався завдяки старанням пастирської праці Архієпископа і Митрополита Василя (Семенюка), а досвід служіння на Поділлі засвідчив про необхідність створення нової єпархії.
«Відновлення цієї Єпархії найперше показує, що ми не є тут чужі. Так склалися історичні обставини, що постійно хтось нищив нашу церкву. Але ми повертаємося суди, де наше коріння, де творилася історія, де наші діти, де створюються наші громади», – доповнює отець Іван Дашкевич.
Територія новоствореної єпархії охоплює усю Хмельницьку область та з 2003 року належить до Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ.
Важливі історичні факти
Подільська єпархія у складі Київської митрополії була заснована у другій половині ХІV ст.
У 1539 році у зв’язку з заснуванням Львівської єпархій було організоване Кам’янецьке генеральне намісництво. Осередок залишався у Кам’янці-Подільському до кінця ХVІІІ ст. і підпорядковувався львівському єпископові. Лише після фактичної втрати львівськими єпископами юрисдикції над Поділлям активізувалися заходи із заснування Кам’янецької унійної єпархії (1789-1793 роки).
Наприкінці ХVІІІ ст. – у першій половині ХІХ ст. Поділля опинилося на території Російської імперії. Греко-Католицька Церква зберегла церковну пам’ять про незалежність регіону до Львівської єпархії. За галицькими митрополитами було збережено титул «єпископ Кам’янецький». А на початку ХХ ст. Папа Пій Х, надаючи Адрію Шептицькому юрисдикцію над усіма католиками східного обряду в Росії, отримав титул митрополита як єпископа Кам’янця-Подільського. До сьогодні титул збережено за Главою УГКЦ.