6 серпня у приміщеної Кам’янці-Подільської дитячої музичної школи ім. Ф. Ганіцького відбувся незвичайний концерт, який можуть оцінити лише справжні поціновувачі мистецтва та патріоти. У рамках Всеукраїнського благодійного туру «Шляхами кобразів» до міста завітав відомий кобзар, рівних якому одиниці в світі, заслужений артист України Віктор Мішалов. Програма його виступу складалася з автентичних та сучасних творів, написаних спеціально для бандури. Серед них і думи, і кобзарські пісні та танці. Як не дивно, але серед творів були і англомовні. Як пояснює сам автор, такі твори з’явилися через те, що у більшості своїй він виступає перед англомовними слухачами, до яких також хоче донести всю глибину нашого національного інструменту.

Концерт організовано товариством Українського козацтва ім. І. Богуна в Австралії за підтримки Міністерства культури і туризму України, Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна – Світ», Центру національних культур.

Кошти зібрані на благодійному концерті будуть зараховані до фонду щорічної стипендії «Любіть Україну», засновником якої є Товариство українського козацтва ім. І. Богуна в Австралії.

Окрім його творчості, надзвичайно цікавою є і постать Віктора Мішалова – бандуриста, дослідника кобзарства, композитора, диригента. Народився пан Віктор у Сіднеї (Австралія). Зараз він проживає у Торонто, де керує власною капелою бандуристів, яка складається з 50 хлопців. Наступного року колектив відзначатиме своє 20-ліття. Можливо, приїде з концертами в Україну. Також митець працює над багатьма цікавими проектами. Минулого року захистив кандидатську дисертацію в Харкові, зараз готує монографію. У планах є видавництво підручника з виконання дум, а також видання творів Г.Хоткевича.

Зі слів заступника міського голови Олега Демчука стало відомо, що пан Мішалов 20-років назад вже був у Кам’янці-Подільському зі своїм концертом. Ще однією цікавою сторінкою з його життя є те, що він був одним з організаторів першого фестивалю «Червона Рута», який проводився в Чернівцях.

Від австралійського товариства грамотами нагороджено Олега Демчука та Василя Товкайла за сприяння у організації концерту.