Кам’янець-Подільський неодноразово ставав знімальним майданчиком для багатьох художніх та документальних фільмів. Доводилося нашому місту виступати і в ролі головного героя, коли ці фільми знімали про саме місто.

Чергову порцію «головних ролей» місто отримало під час минулорічного «Відкриття туристичного сезону», коли 12 регіональних телерадіокомпаній намагалися якнайоригінальніше відзняти древній Кам’янець, щоб отримати головний приз – 5 тис. грн.

Саме тоді серед учасників прес-туру було оголошено конкурс на краще телероботу про Кам’янець-Подільський. Підведення підсумків конкурсу відбулося 25 лютого.

Учасниками конкурсу стали регіональні телерадіокомпаніі зі Львова, Харкова, Южного, Рівного, Тисмениці, Алчевська, Чернівців, Хмельницького, Полтави, Умані.

Бронзовими призерами стала творча група у складі Ольги Комарової та Вадима Светлічного з міста Южного, Одеської області.

Всі роботи абсолютно не схожі одна на одну. Хоча знімальні групи тут працювали всього два-три дні і брали участь у спільних заходах, але кожному вдалося у Кам’янці-Подільському побачити щось своє, неповторне. Впевнена, що після перегляду цих фільмів багато хто з кам’янчан також відкриє щось нове і  для себе.

«Знімати й монтувати фільм було просто й одночасно важко, ­­- розповідає переможець Володимир Мазур. ­  Просто – тому що було з чого робити передачу, важко – бо знімали в Кам’янці всього один день. Те, що ми побачили минулого року, оцінили як діамант: коли його повернути, він виглядає по-іншому. Так і Кам’янець – для кожного туриста це місто відкривається з абсолютно інших сторін, що вже само по собі є прекрасним і цінним”.

Проте є і спільне у всіх авторів – вони хотіли у своїх фільмах передати власне захоплення від нашого міста та зобразити його так, щоб інші люди хотіли сюди приїхати й особисто все  побачити.

Організаторами конкурсу стали Кам’янець-Подільська міська рада, ГО «Відкрита асоціація готельєрів та рестораторів», теледистрибютор «ПП Галай», ІА «ВЖЕ інфо».

Головний приз – чек на 5 тис. грн. вручив Анатолій Ковальський – голова Відкритої асоціації готельєрів та рестораторів». Також від нього всі призери отримали на згадку картини із зображенням нашого міста.

Всі переможці нагороджені грамотами виконавчого комітету міської ради, які їм вручили заступник міського голови Василь Сукач та директор департаменту гуманітарної політики Альона Кузема. У заключному слові Василь Олександрович подякував авторам за їхню роботу, а також запросив й надалі знімати таку чудові фільми про наш Кам’янець.