30 березня у сесійній залі під головуванням секретаря міської ради Василя Сенюка відбулося чергове засідання комісії з підготовки спільного виїзного засідання Кам’янець-Подільської міської та районної рад та території Довжоцього спиртового заводу.

За доволі гучною назвою заходу стоїть лише чергова спроба депутатського корпусу привернути увагу до проблеми неприємного запаху, який доноситься з бардо полів. До речі, зовсім скоро, з настанням тепла ці «аромати» з новою силою самі про себе нагадають.

Чергове засідання не дозволило хоча б на крок просунутися вперед у вирішенні проблеми. З цього приводу влучно зауважив Дмитро Васильянов, який є одним з найактивніших борців: «Мене вже дратує те, що ми знову збираємося поговорити про спиртовий завод. Але окрім розмов та емоцій реально нічого не можемо зробити. Я не розумію, чому всі бояться

Ситуація в залі свідчила про те, що не одному Дмитру Сергійовичу ця проблема набридла, бо депутатів з’явилося дуже мало. З представників району не було взагалі нікого.

«Довжоцький спиртовий завод» представляв новий виконуючий обов’язки директора Олексій Мельник, який вкотре переповів напівміфічну історію про те, що є намір будувати трубопровід до птахофабрики «Авіс», яким буде перекачуватися барда для виробництва біогазу. Але фінансування під цей проект немає, проектну документацію ніхто не замовляв та й взагалі, ймовірно, про цей проект згадують лише на таких зустрічах.

Крім того, новий керівник підтвердив, що наразі завод знаходить в стадії реорганізації, невдовзі він втратить статус окремою юридичної установи, а стане лише місцем виробництва. Тоді шансів вплинути на ситуацію стане ще менше.

У підсумку роботи комісії вирішено відкорегувати тест звернення до Президента, Уряду та інших державних установ з вимогою звернути увагу на цю проблему, а також вкотре заявлено про ініціативу скликати спільну позачергову сесію.