26 листопада у актовій залі центрального корпусу ПДАТУ відбулися громадські слухання щодо плану природоохоронних дій інвестиційного проекту «Енергоефективність у секторі централізованого теплопостачання України», який буде впроваджуватись в Кам’янці-Подільському.
Відповідно до цього проекту Кам’янець-Подільський планує залучити 100 млн. грн на реконструкцію системи теплопостачання міста. Кошти у вигляді позики надає Світовий банк, який нещодавно спрямував новий транш для підтримки житлово-комунального господарства України.
Однією із основних вимог Світового банку є широке інформування громади міста про плани підприємства щодо модернізації галузі та впливу на екологічну ситуацію.
На громадських слуханнях були присутніми директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Гурська, адміністрація КП «Міськтепловоденергія» та близько 200 кам’янчан, яким небайдужа ця тема.
Першим виступив директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук, який спочатку розповів про результати освоєння першого кредиту Світового банку, що спрямовувався на модернізацію систем водопостачання та водовідведення. Завдяки отриманим коштам вдалося виконати значний обсяг робіт, замінити насосне обладнання, запірну арматуру, частково модернізувати мережі, реконструювати артезіанські свердловини та КОС. Завдяки тому, що частина робіт по контракту виконувалися власними силами підприємства, вдалося зекономити кошти та придбати спеціальну техніку.
Окрім економічного ефекту, дуже важливий є і позитивний вплив на екологію, але в процесі здійснено низку природоохоронних заходів, одним із найважливіших яких було покращення якості стічних вод, які після ретельної очистки потрапляють у Дністер.
Місія Світового банку неодноразово перевіряла хід освоєння коштів і прийшла до висновку, що Кам’янець найкраще справився з цим завданням. Саме завдяки цьому наше місто стало одним із перших претендентів на отримання нових коштів.
Валерій Григорович розповів, що в той час, коли з водопостачанням багато проблем вирішено, то теплопостачання потребує значної модернізації. Основними завданнями є економія дорогого природного газу, заміна аварійних мереж, зменшення викидів.
«Якщо ми не розпочнемо модернізацію, то питання постачання тепла в місто буде під загрозою. Світовий банк пропонує нам кредит під 0,5% річних на 20 років з відтермінуванням сплати тіла кредиту на 7 років. На сьогодні – це найвигідніші умови, бо чекати на кошти з міського чи державного бюджетів доведеться ще довго. Рішення взяти кредит прийнято спільно з міською владою», – розповів директор підприємства.
За вказані кошти підприємство планує побудувати котельню на 34 мВт по просп. Грушевського, 31, від якої будуть прокладені нові мережі в центральну частину міста. Буде проведено повну модернізацію та диспетчеризацію котелень по вул. Тімірязєва, 123, Жукова, 2 та Кн. Коріатовичів, 56. Ще одна невелика котельня буде збудована по вул. Франка. Котельня буде повністю автоматизована та працюватиме на сонячних батареях і забезпечувати теплом центр «Довголіття» та поліклініку. Також підприємство у більшості будинках встановить індивідуальні теплові пункти, що дозволить вирішити проблему рециркуляції гарячої води. Що ж стосується майбутнього ТЕЦ, то ймовірно буде виведена з експлуатації.
Під час громадських слухань кам’янчан задавали питання щодо впровадження проекту, зокрема, людей цікавила екологічна складова. За висновками фахівців, у зв’язку із зменшенням споживання газу та електроенергії, а також використання сучаснішого обладнання, буде зменшено кількість викидів, що покращить екологічну ситуацію. Також завдяки застосуванню нових технологій, буде значно зменшено кількість перекопів у місті.
Після нетривалої дискусії кам’янчани підтримали ідею нового проекту.
Прес-служба КП «Міськтепловоденергія