Про «затягування пасків» як на державному, так і на місцевому рівнях мова іде уже давно і більшість українців, а особливо бюджетників уже відчули «тугий пасок» на своїх гаманцях. 

29 квітня  під час чергової 62 сесії Кам’янець-Подільської міської ради у зв’язку із внесенням змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» депутати змушені були значно скоротити витрати на утримання бюджетної сфери міста.

Зазначимо, що місцеві депутати голосували за непопулярні рішення лише за умови, що протягом найближчого часу, не пізніше 10 денного терміну за круглим столом зберуться економісти, громадські діячі та депутатський корпус і напрацюють низку питань, які допоможуть вийти зі скрутної ситуації і залучити у міський бюджет кошти, які покриють значну недостачу. Зокрема, серед альтернатив наповнення бюджету є виведення податків із тіні, створення  альтернативних джерел енергії та ін.

А наразі маємо те, що маємо. Найбільше  будемо економити на освіті, здоров’ї, культурі та соціальному захисті.

А саме на охороні здоров’я цього річ зекономимо 1495, 6 тис грн. з них на оплаті праці медичним працівникам – 926, 26 тис. грн. Економія торкнеться поліклінік та амбулаторій, загальних і спеціалізованих стоматологічних поліклінік, центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та ін.

Водночас, за рахунок перерозподілу коштів по загальному фонду в Управлінні охорони здоров’я збільшиться загальний обсяг видатків на суму 98, 458 тис. грн.

Управління освіти і науки не дорахує 4 461, 5 тис грн., з них на оплаті праці зекономиться  3220,1 тис. гривень. Інші кошти зекономляться за рахунок скорочень витрат дошкільних закладів освіти, школи естетичного виховання дітей, утримання та навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Очільниця Управління освіти і науки Світлана Старченко, зазначила, що це від січня уже третє скорочення бюджету галузі і вже практично нема на чому економити : «Навіть якщо усі вчителі підуть у вимушені відпустки на 2 тижні за свій рахунок – не назбирається відповідної суми, а про скорочення не може іти мови, адже за останні три роки ми скоротили  140 працівників. До того ж, ремонти класів та продовжені години практично  уже лягли на батьківські плечі. Сподіваюсь, що найближчим часом все-таки будуть знайдені альтернативні шляхи наповнення міського бюджету і нашому управлінню не доведеться вживати руйнівних заходів економії. Все-таки, всі ми повинні розуміти, що мова йде про дітей, їхню освіту, і їхнє майбутнє».

На 358,4 тис грн зменшиться загальний обсяг видатків департаменту соціального захисту населення. Видатки зменшаться за рахунок субвенції на надання пільг з послуг зв’язку, компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та ін. Також зменшаться видатки на територіальні центри соціального обслуговування «Довголіття» та «Надія».

Як бачимо, ситуація досить плачевна, але сподіватимемось, що міські очільники все-таки віднайдуть такі необхідні кошти для забезпечення виконання бюджету міста. До того ж гіркий досвід економії у них уже є, адже минулими роками надходження із державної казни, були не набагато більшими.