Міська рада офіційно оприлюднила проект рішення виконкому «Про введення інвестиційної складової до тарифів на послуги  з водопостачання та водовідведення для всіх категорій споживачів». Цим рішенням передбачено підвищення тарифів для населення на холодну воду та стоки на 0,9 грн а 0,85 грн відповідно.

У аналізі регуляторного впливу даного рішення дуже детально описано необхідність такого непопулярного кроку. Справа в тому, що більшість мереж водопостачання та водовідведення є зношеними та потребують заміни. Саме з цією метою наше містом  було підписано договір про використання позики, що надається Світовим банком для реалізації вищезазначеного проекту. Термін погашення кредиту 17 років.

 

Однією із обов’язкових вимог угоди із Світовим банком є включення до тарифів на послуги водопостачання та водовідведення інвестиційної складової, яка буде забезпечувати погашення кредиту.

Після прийняття даного рішення вартість 1 куб води для населення коштуватиме 3,27 грн, стоки – 3,09 грн за 1 куб. Бюджетні установи платитимуть відповідно 5,14 та 4, 55. Вартість одного куба води для інших споживачів становитиме 6,7 грн, а стоків – 5,93 грн.