«Вам добре, ви там всі у теплі сидите, а ми страждаємо», – таку фразу працівники КП «Міськтепловоденергія» можуть почути з уст мешканців міста, яким інколи доводиться терпіти тимчасові незручності, пов’язані з опаленням, гарячою та холодною водою.
Працівникам бригад дільниці аварійно-відновлювальних робіт ображатися на такі репліки немає часу, бо практично без вихідних ліквідовують пориви і відігрівають системи тепло- і водопостачання.
Принаймні так було цього тижня, коли доводилося боротися із розмороженням мереж холодної води та ліквідації поривів, які також були спричинені сильними морозами та зношеністю мереж.
Зокрема, минулого тижня вдалося відігріти від замерзання мережі холодної води у 10 багатоповерхових будинках. До будинків по вул. 30 років Перемоги, 3,5 довелося прокладати частину нового водопроводу.
За вихідні та перші дні тижня зафіксовано пориви мереж холодної води по вул. Данила Галицького, де сталася аварія на водогону, діаметром 400 мм. Аварія ліквідовувалася терміново, бо від цієї мережі залежало водопостачання військового містечка, селища Жовтневого, міської та районної лікарні, пологового будинку, двох котелень. Пошкодження вдалося так усунути, що мешканці не відчули дискомфорту з водопостачанням та теплом.
Також у неділю надійшло повідомлення про затоплення підвалу по вул. Довгій, 5, але зупиняти водопостачання не було можливості, бо від цієї мережі отримує воду єдиний в місті цілодобовий дитячий садок №17, автономна котельня якого потребує постійного живлення.
Сильні витоки води зафіксовано за адресами по вул. Будівельників, 8 Березня, Центральній, Павлова.
По вул. Центральній стався перелом мережі на глибині 2 метри. Ліквідація аварії тривала 1 день. Все це відбувається при значних морозах та у снігопад.
Так доводиться працювати дільниці Миколи Бабія, до складу якої входить слюсарі Володимир Соколан, Микола Кудринецький, електрозварювальник Дмитро Гаврилюк, екскаваторники Іван Васильчик та Петро Фрез юк, водій Микола Чайковський. Ці люди не звикли скаржитися, не люблять фотографуватися, вони знають – роботу треба виконувати за будь-якої погоди, бо кам’янчанам потрібні тепло та вода.
На час значного похолодання на КП «Міськтепловоденергія» створено 8 аварійно-відновлювальних бригад з числа працівників підприємства, які щодня чергують з 17.00 до 23.00, а у вихідні дні – з 8.00 до 23.00, щоб мати змогу вчасно реагувати на аварійні ситуації. Бригади оснащені спеціальною технікою, яка завжди напоготові.

Вероніка Власюк, прес-секретар КП «Міськтепловоденергія»