22 жовтня у Києві делегація з Кам’янця-Подільського на чолі з Валерієм Гордійчуком в черговий раз звітувала перед місією Світового банку про освоєння коштів кредиту та про виконання робіт.

Нагадаємо, що наше місто отримало кредит у сумі 40 млн. грн. на 17 років під 0,5% річних на модернізацію систем водопостачання та водовідведення. У рамках реалізації цього проекту було укладено з контракти, два з яких вже виконано, а ще один буде завершений до 30 грудня 2012 року.

Очолює місію Тамара Сулухія  – керівник проекту розвитку міської інфраструктури Світового банку, яка високо оцінила досягнення Кам’янця-Подільського та висловила побажання щодо подальшої співпраці.

«Після мого виступу пані Тамара Сулухія підтримала думку про те, що співпрацю потрібно продовжувати з тими містами, які вже мають якісь напрацювання, – коментує Валерій Гордійчук. – Адже ми вже замінили обладнання, наразі готуємося запускати першу автоматизовану диспетчерську, з якої буде здійснюватися управління всіма водо- та каналізаційними насосними станціями. Проте проблемними залишаються мережі, тому представники Світового банку висловили пропозицію надати нам ще один транш кредиту на заміну мереж, щоб завершити повний комплекс модернізації водного господарства. Наразі такі пропозиції вивчаються».

Крім того, Валерій Григорович повідомив, що кам’янчани вже отримали перший передноворічний подарунок – за кошти Світового банку профінансовано придбання сучасного екскаватора англійського виробництва та промивної машини для каналізації.

Це є найсучасніша техніка,зокрема, екскаватор нічим не поступається новим автомобілям – у нього автоматична коробка передач та вмонтований кондиціонер. До Нового року техніка буде доставлена на підприємство.