Депутати Кам’янець-Подільської міської ради під час пленарного засідання тридцять восьмої сесії міської ради звернулися до Президента України, Прем’єр-Міністра України та Голови Антимонопольного комітету України щодо ситуації, що склалася навколо укладання договорів на постачання природного на 2013 рік між КП «Міськтепловоденергія» та НАК «Нафтогаз України».

НАК «Нафтогаз» направив для підписання договори, які є неприйнятними для підприємства та такими, що можуть призвести до значного погіршення фінансової ситуації. «Нафтогаз» змушує купувати весь газ, який йде на втрати, по ціні промислового, вартість якого втричі вища, за той, що постачається для виробництва тепла для населення. Відтак, у рік КП «Міськтепловоденергія» нестиме понад 10 млн. грн. збитків лише за умови виконання цього пункту.

Крім того, газопостачальна організація прописує умови проведення оплати, які суперечать чинному законодавству. Зокрема, якщо покупець не розраховується в повному обсязі та спожитий газ, то він  у безспірному порядку зобов’язується сплатити  крім суми заборгованості, пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день простроченого платежу.
Такий пункт є неприйнятним, бо кожен місяць залишається заборгованість, джерелом погашення якої є різниця в тарифах, яка не відшкодовується вчасно. Відповідно, НАК «Нафтогаз України» щомісячно буде нараховувати пеню, штрафні санкції, яке підприємство змушене буде сплачувати, а сума основного боргу постійно зростатиме.

Наприклад, на заборгованість за газ у сумі 17,8 млн. грн., який спожитий підприємством у 2011 році і який досі не погашений як різниця в тарифах, ДК «Газ України» було нараховано 1,5 млн. грн. штрафних санкцій, що збільшує борг на 8,4%. Після погашення різниці в тарифах ця заборгованість залишилася непогашеною і у підприємства немає коштів для її покриття.

НАК «Нафтогаз України» користуючись своїм монопольним становищем диктує свої умови укладання договорів, виконання яких погіршить і без того складну фінансову ситуацію КП «Міськтепловоденергія».

Міська рада просить Президента України, Прем’єр-міністра та Голову Антимонопольного комітету втрутитися у ситуацію та захистити комунальні теплопостачальні організації від такого свавілля.