28 січня відбулося пленарне засідання п’ятдесят шостої сесії міської ради, на порядок денний якої виносилося  одне питання “Про суспільно-політичну ситуацію в Україні”.

На сесію з’явилася майже рекордна кількість депутатів – 46.

Хоча попередньо народні обранці планували обговорити і проект бюджету на 2014 рік, але ВЖЕ під час пленарного засідання вирішили не змішувати політику та фінанси, тому бюджет відклали на наступну сесію.

Тому всі дискусії точилися навокло одного-єдиного питання.

За всі пункти рішення депутати голосували окремо та в поіменному режимі.

З початкового варіанти викинули пункти, що стосувалися розпуску Партії регіонів, бо її фракція у міській раді й так самоліквідувалася. Крім того, вирішено не називати обласні та районні адміністрації антиконституційними, бо насправді їх діяльність регламентується Конституцією.

Остоточний варіант рішення виглядає так:

28.01.2014 № 1/56

Про суспільно-політичну ситуацію в Україні

Усвідомлюючи складність суспільно-політичної ситуації в Україні та загрозу подальшої ескалації силового конфлікту, що може призвести до громадянської війни, відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кам’янець-Подільська міська рада вирішила:
1. Засудити бездіяльність Президента України Януковича В.Ф., що, як гарант Конституції України, не спромігся захистити права, свободи та життя громадян України.
2. Вимагати від Президента України скасувати інституцію державних адміністрацій та прискорити адміністративну реформу.
3. Вимагати від Верховної Ради України негайно скасувати антиконституційні Закони України, прийняті 16 січня 2014 року.
4. Вимагати від Верховної Ради України виразити недовіру чинному Президентові України та оголосити дострокові президентські вибори.
5. Вимагати від Верховної Ради України розпустити Конституційний суд, повернутися до Конституції 2004 року, що передбачає парламентсько-президентську форму правління.
6. Вимагати розпуску чинної Верховної Ради України та проведення дострокових виборів до неї.
7. Вимагати від Президента України припинити політичні репресії в Україні, звільнити затриманих протестувальників Євромайдану, всіх політичних в’язнів, в тому числі лідера ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко.
8. Вимагати від Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України знайти та притягнути до кримінальної відповідальності осіб, винних у побитті, катуванні та вбивстві мирних демонстрантів та журналістів.
9. Вимагати розформувати «Беркут» та інші спецпідрозділи, які влада використовує не за призначенням.
10. Відділу з обслуговування міської ради надіслати рішення Кам’янець-Подільської міської ради Президенту України Януковичу В.Ф., Голові Верховної Ради України Рибаку В.В., Прем’єр-міністру України Азарову М.Я., Генеральному прокурору України Пшонці В.П., Голові Служби безпеки України Якименку О.Г., Міністру внутрішніх справ України Захарченку В.Ю.
11. Контроль за виконанням рішення покласти на міського голову Сімашкевича М.Є.