На кінець травня – початок червня планується масштабне обстеження стану Замкового мосту в Кам’янці-Подільському, яке має дати відповідь на питання: чи руйнує історичну споруду інтенсивний рух автомобілів.

Зокрема, спеціальна комісія планує заглянути в середину мосту, щоб подивитися на стан споруди із середини, де встановлені спеціальні маяки, які фіксують можливе руйнування.

Востаннє таке обстеження проводилося у2012 році, тоді маяки були на місці.

Про це розповів заступник міського голови Сергій Бабій під час брифінгу, який він скликав з цього приводу. Сергій Віталійович зауважив, що вважає за потрібне прокоментувати останнє рішення сесії від 12 травня, яким затверджено новий мехіназм збирання оплати за проїзд Замковим мостом.

За словами чиновника, відтепер Замковий міст має бути “музеєм під відкритим небом”, за вхід до якого доведеться платити. Крім того, збираються передбачити шкалу оплати  – для кам’янчан та транзитного транспорту. Для рейсових та туристичних автобусів планують значно підвищити тариф – сума становитиме понад 20 грн. за один проїзд.

Але проїзд буде дозволено за умови, що комісія підтвердить відсутність руйнування мосту через рух транспорту. Обіцяють, що цього року до складу комісії увійдуть представники ЗМІ та громадскості.

Щодо платного проїзду, то Сергій Бабій переконаний, що на сьогодні – це єдиний варіант залучення коштів на проведення ремонтів у Старому місті, бо з 2007 року кошти на реставрацію не виділяються.