28 і 29 березня в Кам’янці-Подільському вперше відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Радея-Danсe», організований управлінням культури і туризму департаменту гуманітарної політики міської ради та міським Будинком культури.

До речі, назву фестивалю придумала начальник управління культури та туризму Ольга Чорнобиль спільно зі своїм заступником, керівником ансамблю танцю «Кам’янчанка» Петром Гаврилюком. Шукали цікаву, оригінальну та світлу назву і знайшли… Слово «радей» походить з давньоруської й означає «радість». Окрім того, Ра у єгиптян – це бог Сонця. Ольга Чорнобиль упевнена, що хореографічний фестиваль повинен бути в Кам’янці, і сподівається, що наступного року учасників буде набагато більше.

У підсумку конкурсу в своїх вікових категоріях у двох номінаціях переможцями стали: ІІІ місце – ансамблі «Перлинка» (Кам’янець-Подільський), «Любисток» (Дунаївці), «Максі» (Кам’янець-Подільський); ІІ місце – ансамблі «Едельвейс» (Полонне), «Сузір’я» (Кам’янець-Подільський), «Екшен» (Теофіполь), «Оазис-Денс» (Кам’янець-Подільський), «Едельвейс» (Кам’янець-Подільський); І місце – ансамблі «Веселка» (Дунаївці), «Юність» (Козин), «Сонечко» (Кам’янець-Подільський), «Джерельце» (Луцьк). Приз глядацьких симпатій отримала студія східного танцю «Аджанта» (Кам’янець-Подільський), а спеціальний приз від журі Руслана Мороз (Дунаївці).

Володарем Гран-Прі став безумовний лідер конкурсу – народний ансамбль танцю «Кам’янчанка», який діє при міському Будинку культури.