30 квітня, у Центрі розмінування Збройних Сил України, що у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині, завершились збори фахівців з розмінування в рамках підготовки до очищення територій колишніх військових полігонів ЗС України від вибухонебезпечних предметів.
– Проводячи збір, ми перш за все мали на меті удосконалити навички і провести допідготовку командирів та особового складу груп розмінування, які безпосередньо очищатимуть території колишніх військових полігонів відповідно до Плану затвердженого Міністром оборони України, – зауважив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Центру полковник Юрій Чорненький.
До зборів залучалося близько 50 військовослужбовців з різних регіонів України. Їх було розділено на два загони розмінування з характерними назвами тих колишніх авіаційних полігонів, де вони працюватимуть після 16 квітня.
– Так перший загін мав умовну назву «Кам’янка-Бузька» (Львівщина), командир загону підполковник Ігор Маматов, другий – «Буща» (Рівненщина), командир загону підполковник Віктор Пількевич. Обидва офіцери вже мають досвід виконання подібних завдань та наразі обіймають посади начальників відділів у Центрі розмінування, – додав полковник Юрій Чорненький.
В ході занять зі спеціальної підготовки учасники збору вивчали матеріальну частину боєприпасів, організацію їх транспортування і порядок знищення, проведення розвідки та розмінування місцевості, використання засобів пошуку та захисту сапера.
Навчання проводилося за спеціально розробленими програмами. Зокрема, підвищення кваліфікації офіцерів йшло за програмою підготовки фахівців розмінування ІІ рівня, а підготовка солдатів та сержантів – за програмою підготовки фахівців І рівня.
Програми навчання мають практичну спрямованість і були створені з урахуванням багаторічного досвіду, який викладацько-інструкторський склад Центру розмінування набув під час виконання завдання щодо знищення вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни на території України, ліквідації наслідків вибухів на складах боєприпасів в Артемівську, Новобогданівці, Цвітосі та Лозовій, виконання завдань у миротворчих місіях у Південому Лівані, Косовому, Іраку, Аганістані та очищенні територій колишніх військових полігонів ЗС України в 2008 році.
Довідка. Центр розмінування Збройних Сил України було засновано у 2001 році.
Це єдиний в Україні заклад, що займається збором і аналізом досвіду розмінування та на його основі навчає фахівців. За цей час тут пройшли навчання більше 4000 фахівців-саперів частин і підрозділів інженерних військ Збройних Сил України,спеціалісти інших силових структур України, а також фахівці Центру розмінування Республіки Таджикистан та офіцери Національної Армії Алжиру.
Андрій Агєєв.
Фото Артема Панютіна