15 червня після двотижневої перерви відновилося судове слухання справи Анатолія Нестерука та Миколи Нечая. Були надії, що сьогодні суд прийме якесь рішення або оголосить про перехід у нарадчу кімнату. Проте слухання розпочалося із чергової несподіванки: потерпілий у цій справі
Були надії, що сьогодні суд прийме якесь рішення або оголосить про перехід у нарадчу кімнату. Проте слухання розпочалося із чергової несподіванки: потерпілий у цій справі
Проти такого клопотання виступили прокурор, захисники та самі підсудні. Адвокат Нестерука Лев Картушин заявив, що це повна дурниця, і продовження слідства є затягуванням з оголошенням вироку. Також обидва захисники і Лев Картушин, і Андрій Капура звернули увагу на те, що відповідно до норми КПК України, потерпілий на цьому етапі слухання справи не має права звертатися з таким клопотанням.
Попри такі заперечення суд таки постановив про відновлення судового слідства і вкотре приступив до допиту Валерія Андруховича. Євген Геселєв та Валентин Костінський в один голос стверджують, що у 2009 та 2010 роках він вимагав у них гроші та погрожував. Зокрема, зауважив, що вони є несерйозними бізнесменами і з ними краще не мати справу. Валерій Миколайович заперечує такі звинувачення. Він вкотре підтвердив, що підписав два листи з проханням про благодійну допомогу у той час, коли Анатолій Нестерук був у службовому відрядженні закордоном. Також він декілька разів телефонував підприємцям і нагадував, що вони не виконують взятих на себе зобов’язань. На його думку, це була справді благодійна допомога, бо підприємці мали право не відреагувати на лист від виконавчого комітету, якщо б вважали, що такі дії є протиправними. Зрозуміло, що думка засновників ПП «Вест-2002» є протилежною. Допит тривав майже годину.
Сам Анатолій Нестерук також вважає, що його колишнього першого заступника, як і його та Миколу Нечая звинувачують безпідставно. Він дав відповідь на запитання судді:за яким принципом обиралися комунальні підприємства, яким перераховувалися кошти. Анатолій Макарович сказав, що з цього приводу збиралося засідання фракцій, зокрема і найбільшої на той час в міській раді – БЮТ, де колегіально і було прийнято таке рішення. Найбільше отримав «Кам’янецький парк», де було найважче фінансове становище, адже зарплату їм було закладено всього на півроку. До речі, КРУ повністю перевірила, куди були витрачені перераховані 110 тис. грн.. Порушень та зловживань не знайдено. Всі кошти пішли на зарплату та податки.
Також суддя декілька разів запитував Анатолія Нестерука, чи не вважає він, що справу потрібно до вивчити. Анатолій Макарович зауважив: «Я вважаю, що на досудовому слідстві її розглянуто поверхово та не об’єктивно, я не погоджуюся з тими зауваженнями, які мені висунуті, а от судове слідство було детальним та ґрунтовним. Підстав для дорозслідування немає».
Суд прийняв рішення зробити перерву до 10. 00 20 червня (понеділок).