13-14 липня Кам’янець-Подільський приймав у себе доволі незвичайні перегони – на швидкість та вправність змагалися не прості машини, а карети швидкої допомоги. При цьому швидкість приїзду була лише одним із критерієм оцінки їх майстерності – найголовнішим було правильне встановлення діагнозу та надання невідкладної допомоги.

Учасниками III Подільський міжнародний конкурс бригад швидкої медичної допомоги стали 28 команд, дві з яких представляли Польщу та Литву. Бригади були представлені як  державними відділеннями невідкладної допомоги, медицини катастроф, а також приватними клініками. Наймолодшими учасниками була студентська бригада національного медичного університету імені О.Богомольця. До речі, вони змагалися на рівні і навіть перемогли у деяких номінаціях.

Поділля втретє приймає в себе такі змагання, а по Україні вони проводяться вже вшосте. Першим розпочав таку роботу Львів, далі естафету перехопили Тернопіль та Рівне.

Завдання були непростими і потребували справді фахової підготовки. Було з імітовано ряд складних ситуацій під кодовими назвами «Екскурсія», «Чорні археологи», «Фатальна прогулянка», ДТП, «Не той день», «Масове поранення». Як розповів суддя цих змагань Олександр Різник, організатори намагалися ще й заплутати лікарів «швидкої», відволікаючи їхню увагу дрібницями, при цьому вони мали б правильно зорієнтуватися і визначити правильну причину недугу. Більшість з цим справилися.

Щодо рівня кваліфікації команд, то пан Олександр оцінив їх досить високо, зауваживши, що варто розвіяти міф, що найбільш фахово працюють бригади приватних клінік. «Насправді це не так. Найкраще працюють ті, де керівництво медичного закладу приділяє належну увагу підбору персоналу, роботою над покращенням його професійного рівня». Підтвердженням того, що у його словах є рація стало те, що переможцями цих змагань стала бригада швидкої допомоги з невеликого міста Заліщики Тернопільської області. Другими стали харків’яни, а бронзу здобули лікарі зі Львова.

Проте перемога у цих змаганнях далеко не головне. Як це не банально звучить, але насправді цінною тут є участь, бо як зауважив Євген Володимирович з київської клініки «Добробут», – це перш за все досвід, бо кожен випадок є унікальним, в житті вони також ніколи не повторюються, а лікар має прийняти правильне рішення впродовж 5-6 хвилин.

Кам’янецькі бригади швидкої допомоги участі у змаганнях не брали, бо правилами це заборонено для приймаючої сторони.